Yaşamkent Mahallesi 3222/2.Cad. No:12 Çankaya - Ankara

Akay Neris Yaşamkent konut projesi sahip olduğu dikkat çekici özellikleri ile farklılık yaratan projeler arasında yer alıyor. Farklı ve özel bir proje olduğunu aldığı ödül ile bir kez daha kanıtlayan Akay Neris yeni bir hayat için ihtiyacınız olanları bir araya getiriyor. Uluslararası bir jüriye sahip olan ve dünyanın önemli tasarım ödülleri arasında yer alan A’Design Award Winner’da yarışan Akay Neris büyük bir başarı elde ederek 2017 yılında yapı ve emlak projeleri alanında ödül sahibi oldu. Tasarım, teknoloji ve mimari açısından kusursuz projelere ödül veren A’Design Award Winner, dünyanın en önemli tasarımcılarının ve şirketlerinin yakın takibe aldığı organizasyonlardan birisi.

Geleceğe Uzanan Bakış Açısı

A’Design Award Winner 2017’ye “Akay Neris Residence” adı ile katılan proje yenilikçi bakış açısı ile dikkat çekti. Dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan nüfus artışından ilham alarak tasarlanan projede insanların ve dünyanın sürdürülebilir ve ekonomik projelere ihtiyacı olduğu vurgusu yapılıyor. Akay Neris Konutları insanlara konforlu ve kaliteli bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra dünyanın temel çevresel sorunlarına getirdiği çözümler ile örnek projeler arasında yer alıyor. Akay Neris projesinin sahip olduğu tüm çatı alanlarında ve uygun cephe yüzeylerinde fotovoltaik enerji panelleri kullanılıyor. Bu sayede sürdürülebilir tasarım konseptine sahip olan Akay Neris, kendi elektriğini üretebilen ve ürettiği elektrik fazlasını elektrik idarelerine satarak proje geliri oluşturmayı hedefliyor. Elektrik üretiminin yanı sıra sulama sistemindeki özel fikirleri ile dikkat çeken Akay Neris, gri ve siyah su için atık su arıtım sistemine sahip. Bu özelliği ile peyzaj sulamada artıma berrak su kullanacak olan proje aynı zamanda yağmur suyu biriktirme sistemi ile de su kaynaklarını verimli kullanma noktasında önemli bir adım atıyor.

A-Design Award, Akay Neris Yaşamkent Projesi Hakkında Ne Düşünüyor?

Ödül sahibi Akay Neris Yaşamkent Projesi ile ilgili yapılan yorumlar oldukça dikkat çekici. Gurur verici yorumlar alan proje yenilikçi ve modern teknolojileri bir araya getirmesi sebebiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Sürdürülebilir tasarımın insan hayatını nasıl daha iyi bir noktaya getirebileceğini başarılı bir şekilde gösteren proje, insanların bir bedel ödemek yerine doğadan enerji ve su kazanmasının dünya için ne kadar değerli olduğunu öne çıkarıyor. Akay Neris Yaşamkent Projesi, A’Design Award tarafından insanların daha iyi bir yaşam tarzı istemesini sağlayacak bir proje olarak değerlendirildi. Peyzaj ile uyum içerisinde olacak bir mimari yaratmanın yanı sıra dünyaya ve insana saygılı yapısı ile öne çıkan Akay Nersis, tüm bu özellikleri ile ödülün sahibi olmayı başardı. Akay Neris Yaşamkent Projesi’nin tasarımcısı ve mimarı Deniz Ceyhun Baykan, teknik çizerleri ise Dmitriy Trofimov, Tuğba Ersen ve Sadık Alkan’dır.

Akay Neris Yaşamkent Projesi Hakkında

Yeni ve yenilikçi bir yaşam elde etmeniz için özel olarak tasarlanan Akay Neris, teknolojiyi ve konforu bir araya getiriyor. Konforlu ve kaliteli yaşam standartlarını yeniden oluşturan proje sunduğu detaylar ile dikkat çekiyor. Hem ev konforu hem de sosyal alanlarının çeşitliliği ile insanların her ihtiyacına farklı yaklaşımlar ile cevap veren proje, beklenenden çok daha fazlasını veriyor. Başarılı mimari tasarımı ile yüksek konfor sağlayan proje insana ve doğaya saygılı çözümleri ile sürdürülebilir tasarım açısından başarılı bir örnek olarak öne çıkıyor.

Akay Neris, cephelerinde ve çatı alanlarında bulunan güneş panelleri ile elektrik üreten ve kendi kendine yetebilen bir tasarım. Proje evlerinin tamamının elektrik ihtiyacı bu güneş panelleri ile karşılanıyor. Teknoloji ile tasarımı bir araya getiren  akıllı sistemi ile insanlara farkında olmadıkları ihtiyaçlarını sunan proje beklentilerin üzerinde çözümler sunuyor.

Her geçen gün daha popüler olan ve ilerleyen dönemlerde insanlar için vazgeçilmez hale gelecek akıllı ev sistemlerini başarılı bir şekilde tasarımına entegre eden Akay Neris ile yepyeni bir hayatın kapılarını aralayacaksınız. Akay Neris akıllı ev sistemleri ile evinizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Oldukça detaylı bir kontrol sistemine sahip olan projede elektrik, su, kapı ve perde kontrolü yapmak mümkün. Yaşam alanlarına teknolojik çözümlerin yanı sıra hijyenik çözümler de getiren projede bulunan banyolarda klozet kapağını dokunmadan açık kapatabilir, ısıyı ayarlayabilir ve kendi kendini temizleyen klozet sistemi ile her zaman hijyenik banyolara sahip olabilirsiniz.

Sahip olduğu özellikler ve tasarım detayları ile A’Design Award Winner 2017’de öne çıkan; yapı ve emlak projeleri alanında ödül sahibi olan Akay Neris, ev yaşamının yanı sıra sosyal yaşam için de vazgeçilmez çözümler sunuyor. Projede bulunan havuz, spor salonu, sauna, yürüyüş parkuru, spor sahaları ve çocuk parkı alanları hem ev içerisinde hem ev dışında konforlu ve keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

A’ Design Award Hakkında

Günümüzde her yıl milyonlarca ürün ve tasarım bulunuyor. En iyi tasarıma sahip ürünlerin ödüllendirildiği A’ Design Award her yıl bu ürünlerin İtalya’dan dünyaya açılmasını sağlıyor. Bu yarışma ile ödül kazanan tasarımların tanıtımları tüm dünyada yapılıyor. Ödül binlerce tasarım yarışmasının önceden analiz edilmesine dayanan bilimsel bir araştırma ve çalışmasının sonucunda veriliyor. Ödüle hak kazanan tasarımlar aynı zamanda etnografik değerlendirmelerden de geçiyor. Her yıl tasarım yarışmalarına katılan beş yüzden fazla tasarımcı ve markanın araştırması sonucunda dünyanın önde gelen tasarımları bu ödülü almak için aday oluyor.

A’ Design ödülü ve yarışmasının hedefi farklı deneyime, disipline sahip pazar odaklı rekabet edebilecek tüm tasarım alanlarında yer alan firma, tasarımcı ve yenilikçi stüdyolar için adil, etik ve rekabetçi bir platform sunuyor. Bu platformda yer alma şansı yakalayan firmalar aynı zamanda global bir izleyici kitlesi tarafından takip ediliyor. Tasarım alanında yer alan herkes başarılarını ve yeteneklerini prestijli bir dünyada sergileme şansı yakalıyor.

A’Design Award sayesinde tasarımcılar, tasarım odaklı şirketler ve girişimler birçok alanda yer alan en iyi tasarımlarının reklamını yapma şansı yakalıyor. Basının, interaktif medyanın, tasarım eleştirmenlerinin, distribütörlerinin ilgisi ve dikkati bu ödülü kazanma şansı yakalamış olan projelerin üzerinde oluyor. Bu ödüle aday olan projeler on binlerce basın mensubunun önüne çıkıyor. Rekabetçi bir ortamda yer alan tasarımlar her yıl en iyiler arasından seçiliyor. A’ Design Award ödül kazanan tasarımlara ve projelere yakaladıkları başarıların tüm dünya tarafından duyulması için kapsamlı pazarlama hizmetleri sunuyor. Bu sayede tasarımcılar ve proje sahipleri kariyerlerinde büyük bir sıçrama yaşayabiliyor. Ödülü kazanan tasarımlar İtalya’da yer alan A’ Design galerisinde ve müzesinde sergileniyor. A’ Design Award birçok farklı dalda o yılın en iyi tasarımlarına veriliyor. Bu dallar arasında mobilya tasarımın endüstriyel tasarım, mimari tasarımlar, otomobil tasarımı, materyal tasarımı, moda tasarımı gibi dünyanın ilgi ile takip ettiği dallar yer alıyor. Bu dallarda ödüle layık görülen tasarımlara herhangi bir geleneksel üretim teknolojisi ile yapılması mümkün olmayan bir şekle sahip olan ve sadece 3D printer ile yapılabilen benzersiz bir tasarıma sahip metal bir ödül veriliyor.